Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Ukraina

Młodzi filmowcy z Krakowa planują nakręcenie filmu o ludobójstwie na Wołyniu. Obraz ma być gotowy na 70. rocznicę rzezi i będzie opowiadać o polskiej samoobronie z Przebraża, która dała się we znaki UPA.

– Liczymy, że przedsięwzięcie spotka się z zainteresowaniem i zdobędziemy fundusze – mówią twórcy. Trzymamy kciuki, ale obawiamy się, że o pieniądze będzie trudno. Sprawa pachnie bowiem „babraniem się w polskiej martyrologii".

Nakręcilibyście lepiej panowie coś o Polakach mordujących Żydów, wtedy z dotacją nie byłoby problemu.

Francja

Magazyn „Le Point" poinformował, że Hitler miał we Francji nieślubne dziecko. Był nim zmarły w 1985 r. Jean--Marie Loret, co ciekawe – podczas II wojny światowej żołnierz ruchu oporu.

Przyszły Führer miał go spłodzić w 1917 r., gdy służył na froncie zachodnim.

Matką była zaś francuska wieśniaczka, którą Hitler uwiódł, przedstawiając się jako romantyczny, nastawiony pacyfistycznie malarz.

Jeżeli cała historia jest prawdziwa, to warto zapytać: czy to Hitler później tak bardzo się zmienił, czy ta Francuzka miała aż tak zły gust?

Litwa

Dzika lustracja szaleje w Wilnie! Centrum Badań Ludobójstwa i Oporu Ludności Litwy opublikowało w Internecie listę 238 oficerów rezerwy sowieckiej policji politycznej KGB.

Natychmiast rzuciła się na nią żądna krwi tłuszcza – z powodu olbrzymiej liczby kliknięć padły serwery. Polowanie na czarownice rozpoczęte i można tylko ubolewać, że Litwini nie mają swojej „Gazety Wyborczej", która powstrzymałaby ich przed rozpaleniem stosów.

A poważnie: brawo dla naszych sąsiadów.

—Piotr Zychowicz

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe