Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Lambchop "Mr. M" Merge

O życiu na pograniczu kiczu

Wiesława Lipińska

To już 11. krążek dorobku klasyków alternatywnego country. I chociaż nie wnosi on zupełnie nic nowego do obrazu załogi z Nashville, jaki wypracowała na dziesięciu wcześniejszych, słucha się tego z przyjemnością.

Kurt Wagner z resztą składu poruszają się jak zwykle na granicy tandety – tu odezwą się rzewne smyczki, tam dopowiedzą coś łzawe chórki, co nadaje tym delikatnym, folkowo-country'owym piosenkom nieco pretensjonalnego charakteru.

A jednak i tym razem granica nie zostaje przekroczona. Wagner unika ckliwości i patosu, chętnie improwizuje, czasem pozwala mocniej zabrzmieć gitarom.

To detale, ale dzięki nim właśnie takie utwory jak „Gone Tomorrow" czy „2B2" przestają być country'owymi piosenkami, stając się gorzkimi songami o mrocznych stronach życia.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez