Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wyssane z prasy

Fakt" wyczuwa nastroje społeczne i nie chcąc tracić czytelników na rzecz „Super Expressu", zaczął ostrzej krytykować premiera Tuska. Weźmy choćby numer z ubiegłej środy. „Wystarczy 73 frajerów i jest przelot dla premiera". O co chodzi? O częste loty Tuska do Trójmiasta. Od listopada podróżował tak już 11 razy, a każdy lot kosztuje państwo 22 tysiące złotych. Czyli 73 mandaty, o które na rozkopanej krajowej siódemce nietrudno. Na następnej stronie z kolei cały materiał poświęcony małżonce premiera pod tytułem „Najszczęśliwsza polska bezrobotna", w którym dowiadujemy się, jak płyną dni  Małgorzacie Tusk.  Egzotyczne podróże, zakupy, narty, tenis, hiszpański. Czyli życie jak w Madrycie, podczas gdy w Warszawie coraz gorzej. Także dla premiera.

W czasach rządów partii, która wychodzi z założenia, że prawda nie jest dobrą walutą, jej szeregowych działaczy stać na odwagę. Grzegorz Żurawski, rzecznik Ministerstwa Edukacji Narodowej, podczas zajęć dla studentów organizowanych przez Polską Akademię Nauk radził m.in., żeby nie mówili całej prawdy, bo „w kontaktach z mediami nie chodzi o informację, ale o sprzedanie się z jak najlepszej strony". Że nosi przy sobie statystyki, bo może je zawsze „zmanipulować na swoją korzyść", a nikt tego i tak nie sprawdzi. I że dziennikarze, którzy przyjeżdżają na nagrania, są tylko stojakami do kamery. Po publikacji w „Metrze" został zwolniony z pracy. Prawda czasu znów wyszła na jaw.

I jeszcze coś ze świata show-biznesu. Ulubieńcem bulwarówek stał się Zbigniew Zamachowski, a to od momentu, kiedy gruchnęła wieść o rozpadzie jego wzorowego małżeństwa i romansie z Moniką Richardson. „Super Express" donosi, że żona Zamachowskiego domaga się całego zgromadzonego przez 20 lat  majątku. Donosi też, że pana Zbigniewa zobaczymy w roli jurora „Bitwy na głosy". Aktor za każdy odcinek dostanie 10 tysięcy złotych, więc nie ma się co martwić. Zaiste. A w razie potrzeby zawsze pozostają omijane do tej pory przez Zamachowskiego seriale.

-et

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE