Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

To prawda, lubimy być wolni

Piotr Zaremba

Autorzy „Tygodnika Powszechnego” opisują nas jako groźny tłum. Ale pomysł, aby się zmierzyć z naszymi obawami, przerasta ich siły. „Teologia Polityczna” podsuwa nam jako receptę swoje wypalenie

Gdy cię zaatakuje Tomasz Jastrun albo pięścią pogrozi ci Waldemar Kuczyński, albo staniesz się przedmiotem złego humoru Tomasza Lisa, masz poczucie groteskowej przygody. Coś jak niemiły incydent na ulicy. Gdy jednak zdarzy ci się być celem kanonady takiego autora jak Bartłomiej Sienkiewicz, pojawia się refleksja. Choćby nad logiką polskiej, politycznej, ale również ideowej i umysłowej polaryzacji.

A gdy masz na dokładkę wrażenie, że jesteś zaczepiony, choćby pośrednio, przez zacnego i mądrego katolickiego intelektualistę Dariusza Karłowicza (piszę to bez ironii), refleksja zmienia się w trwalszy niepokój. Rzeczywiście, świat bywa absurdalny.

Piekielna machina

Starcie z Sienkiewiczem, znakomitym komentatorem naszego życia publicznego, to część większej całości. Oto „Tygodnik Powszechny" wyróżnił się na tle bliskich sobie mediów centrolewicowych. Zapraszając niedawno Michała Karnowskiego do rozmowy na temat „wolnych Polaków", wyszedł poza rutynę jałowych prześmieszek. Można było nawet odnieść wrażenie, że próbuje zrozumieć obcy sobie świat. Może nawet przekroczyć jakąś barierę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO