Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z przedsiębiorczością?

Tomasz Ozdowy

W praworządnym państwie wyroków sądów nie powinno się komentować. Co jednak zrobić, gdy wyroki te kłócą się ze zdrowym rozsądkiem?

Pytać zawsze wolno. A więc pytam: Jak to możliwe, że sądy tak skrupulatne w przestrzeganiu terminów w jednych sprawach, w innych w ogóle się nimi nie przejmują? W sądzie nic nie wskóra np. kobieta w ciąży zwolniona z pracy niezgodnie z przepisami, jeżeli pozew przeciwko pracodawcy złoży zbyt późno. Tu siedmiodniowy termin jest święty.

A teraz drugie pytanie: Jak to możliwe, że opieszałość gminy, która przekracza ustawowe terminy wydawania ważnych dla firmy decyzji, nie narusza dóbr osobistych przedsiębiorcy? A tak orzekł kielecki sąd okręgowy, oddalając pozew właścicieli spółki przeciwko gminie.

Uznał zatem, że swoboda gospodarcza nie podlega ochronie. Czyli gminny urzędnik może się spóźnić, złamać przepisy i nic mu za to nie grozi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość