Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Encyklopedia u wrót Internetu

Adam Ciesielski

Szybkie udostępnienie w sieci haseł cennego dzieła muzycznego utrudnia obecna sytuacja wydawnictwa

Ukazanie się właśnie 12., ostatniego tomu „Encyklopedii muzycznej" PWM u starszej od Internetu generacji czytelników budzi atawistyczne poczucie respektu. Bo na regale książek, będących atrybutem każdego  jako tako oświeconego domu, obowiązkowo musiały być choćby prosty słownik i encyklopedia.

W dzieciństwie, wiedziony ciekawością początkującego filatelisty i marzyciela planującego na mapach trasy przyszłych podróży, po wieści o dalekich krajach sięgałem do „Małej encyklopedii powszechnej" PWN. Studia, a potem zainteresowania zawodowe dziennikarza zajmującego się m.in. jazzem, teatrem awangardowym, literaturą złożyły się na mój własny, wcale niemały zbiór specjalistycznych leksykonów i encyklopedii. Służyły mi one niezawodnie całe lata. Ostatnio jednak łapię się na tym, że coraz częściej obcuję  Internetem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy