Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Reforma emerytalna: dobrze opowiedzieć albo przegrać

Eryk Mistewicz

Niewolnicy PowerPoint nikogo do niczego nie przekonają. Bo nie potrafią rozmawiać

Niewolników PowerPoint rozpoznaję łatwo: zafascynowani są kaskadą liczb, które za naciśnięciem jednego przycisku wprowadzają do ciągu kolorowych slajdów.

Niewolnicy PowerPoint nie potrafią rozmawiać. Nie nawiązują relacji. Już na początku spotkania wyjmują laptop z rzutnikiem, bo „muszą coś pokazać".

Gdy wyjmują rzutnik, wiem, co będzie dalej. W PowerPoint można wpisać absolutnie wszystko. Cele do osiągnięcia, wskaźniki, jakie tylko sobie wymyślą. Widziałem już fenomenalne prezentacje, które miały zapewnić zwycięstwa wyborcze. I inne, prowadzące do opanowania rynku przez firmę „wielkiego sukcesu nowej strategii". Summa summarum kończyło się na pięknych slajdach.

Doświadczenie podpowiada: im lepsze slajdy, tym później – z zasady – gorzej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość