Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

„Uważam Rze” w Pradze

Uważam Rze" zostało w zeszłym tygodniu zaprezentowane w stolicy Czech jako „najciekawsze wydarzenie na rynku medialnym w Polsce w ubiegłym roku".

Prezentacja z udziałem redaktora naczelnego Pawła Lisickiego odbyła się w Instytucie Polskim w Pradze jako wstęp do panelowej dyskusji zatytułowanej nieco przekornie „Koniec Polski katolickiej?". Debatę poświęconą faktom i mitom sekularyzacji w Polsce zorganizowały Instytut Polski oraz Czeska Akademia Chrześcijańska, której prezesem jest znany teolog ks. prof. Tomáš Halík. Czy społeczeństwo, które w wyborach daje duży kredyt zaufania Ruchowi Palikota, jest jeszcze tak katolickie i konserwatywne, jak się powszechnie w Czechach uważa? Jaka jest kondycja polskiego Kościoła i jak reaguje on na zmiany obyczajowe czy społeczne? – oto niektóre pytania, jakie zadawały w ostatnich miesiącach media nad Wełtawą.

„Nasi sąsiedzi uważają się za najbardziej ateistyczne społeczeństwo w Europie, co paradoksalnie – może na zasadzie przyciągania się przeciwieństw – powiększa ich fascynację tematem polskiej religijności. Jak to możliwe, że obok siebie mieszkają tak różne narody? Dlatego uznaliśmy, że warto uzupełnić często powierzchowny obraz sytuacji w Polsce, jaki przekazują niektóre czeskie media" – stwierdził Piotr Drobniak, dyrektor IP w Pradze.

W debacie wziął udział inny czołowy katolicki publicysta Jarosław Makowski, dyrektor Instytutu Obywatelskiego.

-mr

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE