Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jesteśmy dumni z Polski

Anna Herbich

W poprzednim numerze opublikowaliśmy odpowiedzi artystów, duchownych, naukowców i publicystów na pytanie: „Dlaczego jesteś dumny z Polski?"

O to samo spytaliśmy na Facebooku naszych czytelników. Okazało się, że są dumni z tych samych ważnych dla Polaków wartości, co nasi autorzy. Oto niektóre wypowiedzi:

Monika Suszek: „Jestem dumna z naszej historii, kultury i umiłowania wolności. Potrafimy odrodzić się niczym Feniks z popiołów".

Marcin Parys: „Polska jest moją ojczyzną. To ona mnie ciągle kształtuje. Odkrywając karty historii naszego kraju, poznaję bohaterskie czyny naszych przodków, którzy nie szczędzili krwi i wysiłku, bym mógł teraz żyć w wolnym kraju. Za to pragnę im podziękować oraz spłacić dług wdzięczności poprzez mądre wybory i decyzje. Jestem dumny z bycia Polakiem i nie wyobrażam sobie, abym mógł mieszkać gdzie indziej. Tu jest i zawsze będzie moje miejsce na ziemi".

Marek Stefan: „Jestem dumny z tego, że Polska wydała tyle pokoleń wspaniałych harcerzy, wychowawców i pedagogów, którzy byli przewodnikami w najciemniejszych czasach".

Maciej Balawelder: „Jestem dumny z naszej historii, heroizmu, z polskich patriotów, którzy zginęli za polską sprawę. Jestem dumny z polskiej literatury, języka, polskiej szkoły filmowej, muzyki, teatru. Z Mickiewicza, Słowackiego, Norwida. Z polskich zrywów narodowych. Tak jak napisał pan Ziemkiewicz – jesteśmy nie do zaorania. Szacunek dla Polski, dla Polaków (nie mylić z polactwem) i dla wszystkich patriotów, którzy kochają nasz kraj, język i historię".

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy