Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z Donaldem Tuskiem?

Tomasz Ozdowy

Plaga wpadek i zaraza niekonsekwencji rozlała się po ministerialnych gabinetach. Czy więc sondażowy zjazd poparcia dla Platformy Obywatelskiej mógł być dla kogokolwiek zaskoczeniem?

Nie sądzę. Można raczej zastanawiać się, dlaczego był tak mały. Zaskoczeni wyborcy chyba jeszcze nie do końca wierzą w to, co się stało. Bo tak czarnego początku drugiej kadencji rządów Donalda Tuska nikt się raczej nie spodziewał, choć po exposé i ministerialnych awansach należało się chyba zawczasu przygotować na twarde lądowanie. W końcu to, co się rządowi najlepiej udaje, to podwyższanie podatków.

Co w tej sytuacji robi premier? Zaprasza wszystkich na bal.

Bo jak inaczej nazwać zorganizowanie kolejnej studniówki kolejnego rządu Donalda Tuska? Codziennie w telewizorze premier się uśmiecha, premier pyta z troską, premier tłumaczy. Ministrowie maszerują, kamery filmują. Żadnych problemów, żadnych krytycznych uwag.

A wszyscy tacy zapracowani. Co z tego, że Tusk ze swoimi ministrami spotyka się w każdy wtorek? Przecież miłej konwersacji nigdy nie jest za wiele. I mieliśmy taki piękny tydzień z okładem. Bo jak jest bal, to nie słychać gwizdów ani protestów. Premier przykrył swoich ministrów i znowu uznał, że... wystarczy być.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej