Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Nicolas w swoim żywiole

Marek Magierowski

Kampania Sarkozy’ego nabiera rozpędu. Czy wyprzedzi socjalistycznego rywala na ostatniej prostej?

Po ceremonii wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej paryskie dzienniki żartowały, iż kinematografia jest jedyną dziedziną, w której Francja utrzymała najwyższy rating – AAA.

Rzeczywiście, tegoroczna gala Oscarów zakończyła się historycznym sukcesem francuskiej sztuki filmowej. Pięć statuetek otrzymał „Artysta", w tym za najlepszy film i najlepszą rolę męską dla Jeana Dujardina. Pięć kolejnych – „Hugo" Martina Scorsese, obraz, który jest hołdem złożonym Francuzowi Georgesowi Méliesowi, pionierowi kina z początków XX w. I jeszcze jeden Oscar: dla Woody'ego Allena za scenariusz do filmu „O północy w Paryżu". Czyż można wyobrazić sobie piękniejszą noc?

Sama Carla Bruni zapewne klasnęła w dłonie z radości – zagrała wszak w filmie Allena, wcielając się w postać uroczej kustoszki, oprowadzającej amerykańskich turystów po muzeum Rodina.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej