Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Znacie, to poczytajcie

Agnieszka Głowacka

Pięknie ilustrowane, promujące cenne wartości, mądre. Nie brak takich książek wśród nowości skierowanych do dzieci, ale dorośli nie zawsze potrafią i chcą je znaleźć

Potwierdzają to księgarze, wydawcy, krytycy i psychologowie – Polacy chętnie sięgają po książki, na których sami się wychowali. Z sentymentu, chęci podzielenia się doświadczeniami własnego dzieciństwa, ale najczęściej odruchowo.

– 90 proc. ludzi nie ma specjalnie wysmakowanego gustu. Literackie kanony to dla nich wygoda, nie muszą się wysilać, konfrontując z nową zaskakującą formą czy oryginalnym przekazem – diagnozuje dr Michał Zając z UW, specjalista od współczesnej edycji oraz rynku książek dla dzieci i młodzieży.

A więc w myśl zasady „Znacie, to poczytajcie" kolejni nowi rodzice, trochę i dla siebie, tworzą biblioteczkę własnego dziecka.

Piotr Kuśmirek z księgarni Czuły Barbarzyńca nie widzi w tym nic nienaturalnego. – Chciałbym, żeby książki mojego dzieciństwa stały się udziałem córki – mówi.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?