Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Dni kobiet

Waldemar Łysiak

Ponieważ w tym tygodniu mamy „dzień kobiet" (8 marca) — temat felietonu jest oczywisty. Ów dzień wbił się ceremonialnie w jestestwo każdemu obywatelowi PRL–u (45 lat funkcjonowania to nie żarty!), mnie zaś dubeltowo, gdyż urodziłem się tego dnia, co było jak fatum: opędzić się od życzliwości dam nijak już nie mogłem.

I wreszcie — gdy dowodzę wszechstronnej wyższości „ladies" nad „gentlemenami" — nie wolno mi ominąć najważniejszego: Amora. Kobiety są w miłości dużo lepsze. Zacznijmy od faktu, że są delikatniejsze, także werbalnie, używają mniej brzydkich słów. Przeciwnicy takiej tezy mogliby    przywoływać Dodę, która, kiedy ją zapytano jak często uprawia seks,  warknęła: „ — Skąd mam wiedzieć, nie mam w dupie licznika!", ale wówczas ja bym przywołał samego Mozarta, który miał erotyczne upodobanie do odbytnic (koprofilia) i patologiczne upodobanie do kloacznych słów ( koprolalia), co znalazło odbicie w jego twórczości, exemplum kanon „Difficile lectu mihi mars " ( „Trudno pocałować się we własną dupę") bądź kanon „Leck mich im Arsch" („Pocałuj mnie w dupę"), rozpisany na subtelne sopranowe głosy, a przeznaczony do śpiewu kościelnego. Chodzi wszakże o rzeczy ważniejsze — o uczucia. Głośny aktor Billy Crystal słusznie zauważył: „ — Kobiety potrzebują powodu, by uprawiać seks. Mężczyźni potrzebują jedynie miejsca". Ta sama prawda brzmi w wyznaniu Joan Collins (sławna Alexis, „femme fatale" „Dynastii"): „ — Ludzie pytają czy to fakt, że kochaliśmy się z Warrenem Beatty kilkanaście razy dziennie. Zawsze odpowiadam, że to on się kochał, ja tylko leżałam". Smutne — jak bardzo bez serca są faceci!

Seks vel erotyzm — chcemy tego, czy nie chcemy — spsiał w dzisiejszych czasach,  pornolizował się (przy wydatnej pomocy internetu) doszczętnie. Ekspremierowa Nina Andrycz, popularna aktorka dawnej generacji, amantka wielu amantów (znaczy dama doświadczona, nie ignorantka), opowiadała  udzielając wywiadu, że jeden sanacyjny ( „międzywojenny" ) pocałunek „był wart wielu tych płomiennych stosunków, za którymi przepadają panowie, a kobiety przeważnie udają" (2010). Nie precyzowała, że samce są takiej sytuacji winne, bo to oczywiste. Na „dzień mężczyzn" wszystkie te popaprańce nie zasługują!

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE