Najnowsza interwencja Uważam Rze

O polskich symbolach

Szanowny Panie Redaktorze, z uwagą czytam każdego tygodnia teksty przekazywane przez wasze pismo. Z wdzięcznością też przyjąłem refleksję Redaktora Naczelnego „Polskość na przekór nihilizmowi".

Całość materiału „Jesteśmy dumni z Polski" powinna być ważną lekturą w formowaniu świadomości Polaków, zwłaszcza młodego pokolenia. Zaniepokoiło mnie zdanie: „Nie da się bezkarnie zastępować symboli, podmienić Westerplatte na Jedwabne". Czyżby Jedwabne, w opinii Pana Redaktora, było przykładem na to, iż Polacy są sprawcami, przynajmniej współsprawcami zbrodni wojennych?

Pozwalam sobie załączyć tekst mojej homilii, którą skierowałem do mieszkańców Jedwabnego, gdy zbliżała się kampania oszczerstw i ataków w duchu opracowania, niby to historycznego, „Sąsiedzi".

Jeszcze raz dziękując za wiele ważnych dla współczesnego pokolenia Polaków tekstów, łączę wyrazy uszanowania.

biskup Stanisław Stefanek TChr

 

Serdecznie księdzu biskupowi dziękujemy za tak ciepły list i niezwykle interesującą homilię, którą – przy możliwej okazji – udostępnimy czytelnikom. Przy okazji wyjaśniamy, że intencją redaktora naczelnego w przytoczonym zdaniu było jedynie pokazanie, w jaki sposób dotychczasowe symbole chwały, jak Westerplatte, próbuje się zastępować takimi symbolami, jak Jedwabne. Paweł Lisicki wskazywał jedynie, jak myślą propagatorzy uprawianej wobec Polaków pedagogiki wstydu, a nie wyrażał swojej opinii.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej