Najnowsza interwencja Uważam Rze

Odpowiedź na „sprostowanie”

Przed tygodniem „Uważam Rze" opublikowało list, zabawnie nazwany przez autorów „sprostowaniem", w którym dwoje dziennikarzy konkurencyjnego tygodnika „Polityka" próbuje obalać tezy zawarte w moim felietonie sprzed trzech tygodni.

Dotyczył on pisanej przez nich nowej książki o radiowej Trójce i ankiety, jaką współautorka przyszłego arcydzieła rozsyła do obecnych i byłych dziennikarzy tejże stacji. W ankiecie mowa jest m.in. o „zawirowaniach politycznych 1980–1981" (sic!) oraz „pisizmie" i „sobalizmie" za czasów rządu PiS i pięciomiesięcznego szefowania Trójce przez Jacka Sobalę.

Nie odpisywałbym autorom, których książka powstanie w oparciu o tak żenujące, politpoprawne ankietki, gdyby nie fakt, że przy okazji ich „sprostowania" na jaw wychodzi kolejna smutna prawda o dziennikarskim rzemiośle Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza.

Otóż, jak się okazuje, nie potrafią oni przeczytać ze zrozumieniem półtorej strony maszynopisu. W swoim felietonie wyraźnie napisałem o ankietce, a potem zaznaczyłem, że „była dziennikarka Trójki Jolanta Kucharska nie chciała uczestniczyć w tej ankietce agitce".

Co odpowiadają oburzone gwiazdy „Polityki"? „Nie jest prawdą, że książka jest agitką". Książka może i nie, wszak jeszcze nie powstała, ale ankietka agitką – w mojej opinii – pozostaje. Zakończyłem tamten felieton pytaniem: „Czy autorzy książki reprezentują już prawdziwy platformizm, czy tylko pospolity władzowłazizm, pozostawiam państwu do oceny". Jak z pytaniem tym radzą sobie sami zainteresowani? „Nie jest prawdą, że reprezentujemy platformizm i władzowłazizm" – piszą. Pewnie, że nie. Reprezentujecie państwo jedno LUB drugie.

Ale jeszcze bardziej – „niezrozumializm, co czytalizm", „nazłodzieizm czapkogoreizm" i „zabawnolizm mimowolizm". To sporo, ale na kolejny felieton raczej nie wystarczy, przepraszam.

Krzysztof Feusette

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez