Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

R.Mazurek i P.Zalewski

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Paweł Zalewski, Robert Mazurek

Z życia koalicji

Widzieliśmy ostatnio ministra Arłukowicza, który był w całkiem dobrym humorze. Powiedział kilka ciepłych słów o „Uważam Rze", ale prosił, żeby tego nie pisać, więc nie piszemy.

Humorek ministra, powszechnie uważanego za najgorszego w rządzie, wydał się nam podejrzany, ale w końcu pojęliśmy, o co chodzi. O doktorę Muchę. Odkąd ministra fryzjernictwa bryluje w mediach, te odpuściły Arłukowiczowi i facet może odetchnąć. Pewnie i on, i wielu innych ministrów modli się codziennie: „I spraw Panie Boże, żeby ministra Mucha zrobiła coś głupiego, a będę miał święty spokój".

Ogłoszona przez prezydenta żałoba narodowa wywołała spore kontrowersje. Nawet Jego Tuskowość oznajmił, że warto się zastanowić nad zmianą formuły żałoby narodowej. Naszym zdaniem miłym gestem w stronę ofiar katastrofy i ich rodzin byłoby mianowanie ministra transportu dróżnikiem gdzieś w Siedleckiem. Samo stanowisko ministerialne nie musi być obsadzone. Jakiego ministra by tam nie było i tak zawsze są dziadostwo oraz bałagan.

Oczywiście wiemy, że za bajzel na kolei odpowiada nie tylko Sławek Nowak, ale też – a raczej przede wszystkim – Cezary Grabarczyk. Facet teraz siedzi sobie w Sejmie i udaje, że to nie jego problem. Ktoś mógłby powiedzieć, że przebywanie w pobliżu Niesiołowskiego to wystarczająca kara za grzechy. Ale my tak nie sądzimy. Żeby chociaż wyłysiał ze zgryzoty, ale nie – jest zadowolony z siebie i nie łysieje. A żeby mu się ta durna grzywka wkręciła w laskę marszałkowską.

A marszałek Sejmu Ewa Kopacz pożegnała na Facebooku Włodzimierza Smolarka, co w zbudziło irytację u jej internetowych znajomych. Że przepisała z Wikipedii, że zagrywa pod publiczkę. O nie, rechoczące samce, wypraszamy sobie! Marszałek Sejmu pochodzi z bardzo kibicowskiej rodziny, co można poznać choćby po nazwisku.

Bronisław Komorowski zadzwonił z gratulacjami do Władimira Putina. Nowego-starego prezydenta Rosji musiało to ucieszyć, bo europejscy przywódcy nie byli szczególnie wylewni, a nawet bezczelnie powątpiewali w uczciwość wyborów. Nie to co Bronek. On nigdy w nic nie wątpi.

Bronek dzwoni do Władimira, za to Donek nie chce się spotkać z Francois. Konkretnie z Francois Hollandem, kandydatem na prezydenta Francji. Rozumiemy, że Francuzi są antypatyczni, a Hollande to wredny socjalista, ale gdzie tu sens, gdzie logika? Putinowi włazimy w tyłek, Hollande'a olewamy. Czy nadal jesteśmy w Unii Europejskiej, czy coś przegapiliśmy i jesteśmy teraz członkiem Wspólnoty Niepodległych Państw?

To się Jarosławowi Gowinowi siostrzeniec udał. Szef krakowskiej PO Łukasz Gibała czmychnął z Platformy (rozumiemy i pochwalamy), ale do Ruchu Palikota (porąbało go?). Ciekawe, czy od tej pory będzie się odchodzić z PO, tak jak wcześniej się do niej przychodziło? Jeśli tak, to Gibała jest cezurą. A wygląda całkiem zwyczajnie.

Gibała wcześniej założył coś, co zwano liberalną frakcją w PO. Teraz nieszczęśni posłowie zespołu ds. wolnego rynku są traktowani jako piąta kolumna Palikota i ledwo żyją ze strachu. Najlepiej odnalazł się w sytuacji niejaki Michał Szczerba, który biega od posła do posła i składa samokrytykę każdemu, kto chce go słuchać. Odcina się też od błędów gibalizmu i palikotyzmu. Czujemy, że facet daleko zajdzie.

Z życia opozycji

Ostateczny dowód na to, że jesteśmy wtórni: to już ze dwa tygodnie, jak po mieście chodzi nowa ksywka Prezesa, a my się dopiero dowiadujemy. Upadek kompletny. A rzeczona ksywka to Kaczafi.

Tenże Kaczafi sprawił wielki zawód swym licznym miłośnikom wśród dziennikarskiej braci, zawierając ugodę z Januszem Kaczmarkiem. Nic bowiem ich tak nie cieszyło jak relacjonowanie licznych procesów między tym duecikiem, które teraz się skończą. W roli bezstronnego komentatora występował wtedy oczywiście Roman Giertych i wkoło było wesoło. A teraz klops i nuda. No i co Koń będzie robił? Wystąpiłby w Wielkiej Pardubickiej, ale wcześniej musiałby przedstawić zaświadczenie od lekarza. Że jednak nie osioł.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość