Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Historyczny telegraf

Piotr Zychowicz

Gdańsk

Lokalne władze zamierzają zrekonstruować bramę do Stoczni Gdańskiej z czasów PRL. Na stare miejsce powróci więc napis „Stocznia Gdańska im. Lenina", obok umiejscowiony ma zaś zostać wycięty z blachy Order Sztandaru Pracy. Projekt ma kosztować podatników 68 tys. zł, a w jego realizację zaangażowana jest... Dorota Nieznalska („artystka" od penisa w krzyżu).

Chory pomysł wywołał już protesty załogi, której przedstawiciele przypominają, jakim ogromnym świętem był dla nich moment, w którym mogli zerwać z zakładu pracy znienawidzony symbol komunizmu. Lenin jest jednym z największych masowych morderców w historii świata. Inicjatywa gdańskich władz to policzek dla wszystkich jego ofiar.

Warszawa

Zmarł Michał Issajewicz „Miś". Żołnierz AK, kawaler orderu Virtuti Militari. To właśnie on 1 lutego 1944 r. dobił strzałami z pistoletu szefa SS i policji na okręg warszawski Franza Kutscherę. Issajewicz był jednym z największych bohaterów polskiego podziemia. Cześć jego pamięci.

Bruksela

W Parlamencie Europejskim pokazana została wystawa poświęcona żołnierzom wyklętym. Przygotowana przez IPN ekspozycja miała uświadomić zachodnim deputowanym, jakim koszmarem dla Polaków i innych wschodnich Europejczyków było sowieckie „wyzwolenie".

Gdy oni odzyskali wolność, my dostaliśmy się pod nową okupację. Nieoczekiwanie wystawa napotkała opór ze strony władz Parlamentu Europejskiego. Jak widać, wielu ludzi na Zachodzie uważa, że o zbrodniach komunistycznych mówić nie wolno. Gdyby na własnej skórze poczuli, czym był ten system, pewnie byliby innego zdania.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy