Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Kolej jest zła i szyny są złe

Michał Majewski, Paweł Reszka

Kolej się zapuszcza. Torów jest coraz mniej, wagony mają średnio po 30 lat. Urząd, który ma czuwać nad bezpieczeństwem, od dwóch miesięcy działa bez szefa

Czy na kolei dzieje się źle, bo na nic nie ma pieniędzy? Właśnie, że są – czekają w Unii, tylko kolejarze ich nie biorą. To o co chodzi?

1.

Kiedy ogląda się dane dotyczące infrastruktury kolejowej, włosy stają dęba. 35 proc. torów jest w stanie dostatecznym, 24 proc. w stanie niezadowalającym, a 5 proc. w złym. Urządzenia automatyki rozrządu (czyli m.in. zdalnego przestawiania zwrotnic) w 43 proc. oceniono na dostatecznie, a w 21 proc. na niezadowalająco.

Nie jest to zresztą żadna wiedza tajemna. Pisze o tym co roku odpowiedzialny za bezpieczeństwo Urząd Transportu Kolejowego. Podobne dane o rozpadającej się infrastrukturze można znaleźć w programie działań dla rozwoju transportu kolejowego przedstawionego przez Ministerstwo Transportu w 2010 r.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO