Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z polskim domem?

Tomasz Ozdowy

Życie dopisało tragiczną pointę do wyborczego hasła Platformy Obywatelskiej.

„Polska w budowie" może przekonać nawet nieprzekonanych – zachwycali się spece od marketingu. Przecież każdy, kto buduje dom, wie doskonale, że nie da się uniknąć różnych niedoróbek czy opóźnień.

Czy jednak modernizacja musi prowadzić do katastrof?

Po wypadku pod Szczekocinami trzeba zadać pytanie, jaki dom buduje PO? Czy będzie bezpieczny? Czy w domu tym małżeństwa będą wychowywać dzieci? Wątpię. Polityka rodzinna rządu sprowadza się przecież do ograniczenia becikowego, likwidacji ulgi podatkowej

na pierwsze dziecko, zamykania szkół i przedszkoli. Skoro zabraknie dzieci, to dziadkowie będą się nudzić. By temu zapobiec, rząd oferuje im wydłużenie czasu pracy do 67. roku życia. A czemu nie do siedemdziesiątki? Wtedy z fabryki na cmentarz będą mieli jeszcze bliżej, a problem emerytur zniknie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?