Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Toaleta dla wszystkich

Ryszard Makowski

Emeryt, któremu banki odmówiły skorzystania z toalety, został supermenem „całej prawdy (chłe, chłe, chłe)”

Budująca jest historia emeryta, który podczas przedłużającej się wizyty w eleganckim banku poczuł potrzebę skorzystania z toalety, a bank mu odmówił. Drugi bank tuż obok także mu odmówił. Wysłano go do nieoświetlonej ubikacji na zapleczu. Po ciemku organizm emeryta odmówił i skończyło się nieprzyjemnie.

Jegomość bankom postanowił nie popuścić. Kibicowałem mu od początku. Ten emeryt jest dla mnie wujkiem. Przykre zdarzenie miało miejsce w 2009 r., a w tym roku wujek dostał odszkodowanie. Jak na nasze sądy błyskawicznie.

Wujek dochodził swoich praw z uporem. Szacowne instytucje finansowe wcale nie poczuwały się do jakiegokolwiek uchybienia. Dawajcie swoje pieniądze i won. Bezwzględnie wujkowi należy się szacun. Pokazał, że nie można się dać poniewierać we własnym kraju. Jednak opieka medialna, jaką został otoczony przez „całą prawdę (chłe, chłe, chłe), całą dobę (chłe, chłe, chłe)", może wywoływać jedynie paroksyzmy śmiechu. I to nie z wujka. Stacja poszukując tematów zastępczych, chwyta się każdej deski. Nawet klozetowej. Pokazywano toalety, reporterzy komentowali prosto z obiektów. Troszczono się o naród pod tym kątem niesłychanie.

Dla kogoś, kto pamięta PRL, stan dzisiejszych sanitariatów to i tak luksus nad luksusy. Onegdaj człowiek spotykał się z największą możliwą abstrakcją – publiczna toaleta bez papieru. I żadne sądy by nie pomogły. „Zaprzyjaźniona" stacja jest w olbrzymiej desperacji. Ile razy można pokazać molo w Sopocie czy widoczek z Giewontem? Nawet nordic walkingu już w niej uczono. Poinstruowany redaktor zasuwał z kijkami po plaży, a kamerzysta za nim. Ciekawostek ze świata dają bez liku. Byle tylko nie wspominać o chronicznym blamażu ukochanego rządu.

A rozdmuchanie tematu z podrabianą solą jak się udało! Ekipa telewizyjna śledziła ciężarówki, namierzała zakłady wędliniarskie i rybne. Sól okazała się nieszkodliwa, za to w Czechach nie kupują naszych produktów. Może rzeczywiście od tematów spożywczych jest już lepsza heroiczna walka o dostęp do toalet?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe