Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Korzyści z parówki

Wiktor Świetlik

Tydzień przez Świetlik

W ostatnich dniach trwała natężona walka o wolność słowa. W jej ramach kolejne pozwy sądowe przeciwko dziennikarzom zapowiedzieli premier i jego rzecznik, przeciwko internautom Radosław Sikorski, prezydent wytoczył proces Jackowi Sasinowi z PiS, a Ministerstwo Sprawiedliwości przesunęło do świętego „nigdy" zapowiadaną likwidację artykułu 212 pozwalającego ścigać dziennikarzy z przepisów prawa karnego.

Na stronie głównej PO wisi reklama Szkoły Myślenia Instytutu Obywatelskiego – powołanego za budżetowo-partyjne pieniądze przez PO jako kuźnia idei. Dorobek i wkład tejże kuźni możemy obserwować przy okazji kolejnych ustaw, szczególnie zdrowotnej, czy traktatów „negocjowanych" przez Polskę jak na przykład ACTA. Może by więc dżentelmeni i damy z Instytutu Obywatelskiego uczyli się myśleć gdzie indziej, a do samego think tanku zatrudniono już myślących?

Jarosław Kaczyński zamartwia się brakiem potencjalnego następcy w PiS.

A potencjalni następcy kryją się po kątach, bo wiedzą, co oznacza wyznaczenie na następcę. Jak śpiewał Kaczmarski o poszukiwaniach partnera dla Katarzyny II: „Gdyby się taki kochanek znalazł, wiem, sama wiem, kazałabym go ściąć!".

A propos ściętych. Solidarna Polska ma propozycję dla PiS. Jest nią niezwykle dziś kochany w kręgach PiS-owskich Zbigniew Ziobro jako wspólny kandydat na prezydenta w najbliższych wyborach. Posłowie SP zapomnieli o pewnym drobiazgu. PiS ma już kandydata na prezydenta 2015, którego kilka lat temu wyznaczył Jarosław Kaczyński. To Marek Migalski.

Kawałek dobrego, naprawdę smacznego poczucia humoru z „Gazety Wyborczej", której to autor Wojciech Szacki narzeka na poziom polemik w „Rzeczpospolitej", używając następującej błyskotliwej metafory: „Starannie unika się cytowania tekstu, z którym się niby polemizuje. Nie podaje się także linku do niego, żeby przypadkiem czytelnicy »Rz« nie uznali, że autor niby-polemiki błądzi jak tupolew we mgle". Ot, taki sobie żarcik, zapewne redaktor Szacki ma jeszcze w zanadrzu szereg równie śmiesznych porównań na temat ostatniej katastrofy kolejowej, tsunami w Japonii, a także mordu w Jedwabnem.

A na koniec propozycja reklamy dla PKN Orlen: „Kierowco, zjadając nasze hot dogi, nie tylko się zapchasz bułką z parówką, ale i wesprzesz portal Tomasza Lisa". Smacznego!

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe