Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Biskup Fellay wraz z wiernymi w Econe w Szwajcarii. fot. Denis Balibouse

Benedykt XVI wcisnął hamulec

Cezary Gmyz

Z ks. biskupem Bernardem Fellayem, przełożonym generalnym Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X

Czy to, co określane jest katolicką tradycją, ma w ogóle przyszłość?

W każdym wypadku. Powiem nawet więcej – tylko tradycja katolicka ma przyszłość. Dlaczego? Bo Kościół to tradycja. I nie jest to moje przemyślenie. Takie jest magisterium Kościoła. Tradycję otrzymaliśmy od Boga i zobowiązani jesteśmy do jej przekazywania. To jest transmisja wiary wprost od Boga.

Jak silne jest dziś Bractwo św. Piusa X?

Trzeba to widzieć jak kometę. Bractwo w istocie jest jądrem komety, ale ciągnie za sobą jeszcze ogon – wszystkie te zjawiska, które nie zawsze z bractem się identyfikują. Jeśli chodzi o liczby, to mamy w tej chwili 550 kapłanów, do tego jeszcze dochodzą bracia i siostry zakonne oraz seminarzyści. Z nimi w sumie bractwo liczy nieznacznie poniżej tysiąca osób. Jeśli chodzi o wiernych z nami związanych, to szacunki Rzymu mówią o 600 tys.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?