Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Gietrzwałd zamiast Częstochowy

Anna Herbich

Motocyklowy Zlot Gwiaździsty na Jasnej Górze, którego organizatorem jest stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, odbywa się już od dziewięciu lat.

Pod hasłami modlitwy i pamięci o Kresach zrzeszał w trzecią niedzielę kwietnia – na początku sezonu motocyklowego – pasjonatów z całej Polski. Jednak tegoroczny zlot odbędzie się w Gietrzwałdzie nieopodal Olsztyna. Dlaczego?

– Cechą wyróżniającą jasnogórskie spotkania od innych zlotów motocyklowych jest zakaz handlu i promocji politycznej – wyjaśnia prezes stowarzyszenia Wiktor Węgrzyn.

Tymczasem na dzień zlotu częstochowski samorząd zaplanował otwarcie sezonu motocyklowego. Do uczestnictwa w imprezie – z dyskotekami i koncertami rockowymi – zaprosił wszystkich motocyklistów. Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk jednocześnie zapewnił, że miasto jest przygotowane na przyjęcie motocyklistów uczestniczących w pielgrzymce i na zapewnienie im przejazdu w tradycyjnej paradzie reprezentacyjną aleją Najświętszej Maryi Panny.

Zapewnienia prezydenta Częstochowy nie przekonały jednak uczestników zlotu.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy