Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Tylko 362 tys. deklaracji „narodowości śląskiej”

Wśród 38,5 mln mieszkańców Polski 35,3 mln deklaruje jednorodną, polską tożsamość narodową – wynika ze wstępnych danych ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego.

Warto zwrócić uwagę na wynik bitwy o polskość Śląska, jaka rozegrała się w cieniu spisu. Tezy separatystycznego Ruchu Autonomii Śląska

o istnieniu osobnego narodu śląskiego podzieliło zaledwie 362 tys. osób. I to pomimo wsparcia PO oraz wielkich lewicowych mediów. Znacznie więcej, bo 415 tys. mieszkańców Śląska, nie widzi żadnej opozycji między swoją śląskością a polskością. Gorzelik więc przegrał, a większość Ślązaków uważa swą polskość za oczywistą. Bo pamiętajmy także, że suma tych dwóch grup to mała mniejszość mieszkańców województw śląskiego i opolskiego, których jest ponad 5,5 mln.

Na tym tle rażą manipulacje tych mediów, które ogłaszają, że spis przyniósł rzekomo wynik 809 tys. osób narodowości śląskiej. To jest wyjątkowo nieuczciwe.

kam

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO