Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

W świecie tajnego chaosu

Wojciech Lada

Artur Górski
"Świat tajnych służb"
GJ

Artur Górski to postać barwna i wielozadaniowa. Dawał sobie doskonale radę jako korespondent wojenny w krajach byłej Jugosławii, ale wcale nie gorzej jako autor powieści kryminalnych. Odnotowywał sukcesy jako dziennikarz historyczny, ale także reporter tropiący zbrodnię . Od pewnego czasu łączy zresztą obie pasje w stworzonym przez siebie periodyku „Focus Śledczy".

Ostatnio Górski doszedł do wniosku, że rzuca pisanie kryminałów. Trochę szkoda, bo kilku zasług na tym polu odmówić mu nie można, by wspomnieć choćby o książkach „Świadek śmierci lustra" czy „Al Capone w Berlinie". Albo o inicjatywie wskrzeszenia tradycji publikowania powieści w odcinkach, którą kilka lat temu wcielił w życie na łamach „Życia Warszawy". Faktycznie jednak pod względem komercyjnym trudno nazwać to wszystko sukcesem. – Poza tym wszyscy teraz piszą kryminały, a nikt ich nie kupuje – skwitował z kwaśną miną, wręczając mi swoją nową książkę, która choć istotnie kryminałem nie jest, jak najbardziej traktuje o zbrodniach. Tyle że takich, które niemal nigdy nie znajdują finału w więziennych celach.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez