Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

O tolerancji, czyli prawda ekranu

Bronisław Wildstein

Przyzwyczajamy się, że media III RP żyją manipulacją, a manipulatorzy przestają przejmować się pozorami

Wielotysięczne manifestacje w obronie Telewizji Trwam przemaszerowały polskimi miastami bez zainteresowania głównych mediów, w tym telewizji publicznej. Gromadząca może procent ich uczestników wielka Manifa była w serwisach informacyjnych nagłaśniana przed, w trakcie i po. Zorganizowana przez „Gazetę Polską" demonstracja na Węgrzech zostaje zauważona przez większość telewizji w Europie, ale nie przez TVP.

Standardy medialne obowiązywać winny wszystkich, ale telewizja publiczna zobowiązana jest stanowić ich wzór. Jeśli więc tak ostentacyjnie przekłamuje tak oczywiste dla wszystkich fakty, to przekraczamy kolejny próg. TVP Brauna wydaje się w propagandzie rządu PO iść dalej niż TVP Kwiatkowskiego w propagandzie rządu SLD.

Nie ma współcześnie słowa bardziej nadużywanego niż „tolerancja". Przypomnijmy więc, że to prawo istnienia opinii odmiennych od naszych. Odmowa przyznania miejsca na multipleksie Telewizji Trwam, która jedyna mogłaby zaproponować perspektywę różną od dominującego na naszych ekranach oligopolu, jest wymowna. KRRiT pod wodzą Jana Dworaka (nazwisko czy funkcja?) stworzyła niezwykle rygorystyczne warunki przyznawania miejsca na multipleksie, po czym stopniowo uchylała go kolejnym podmiotom, wobec Telewizji Trwam pozostając bardziej niż rygorystyczna.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość