Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Jak pan sądzi, panie Zuckerberg?

Igor Zalewski

Jeśli nastolatek akurat nie korzysta z jakiejś klawiatury albo ekranu dotykowego, to znaczy, że nie żyje

Mam takie zdjęcie, które zrobiłem w jednej z azjatyckich metropolii. Na krzesełkach w metrze siedzi równiuteńko ośmioro Chińczyków. W różnym wieku, różnych płci, różnych stylów. Wszyscy, jak jeden mąż, wpatrują się w ekraniki swoich komórek albo stukają w klawiaturki. Nikt nie czyta, nie rozmawia, nie śpi. Wszyscy się komunikują.

Warszawskie metro może nie wygląda jeszcze jak to singapurskie, bo nie dość, że jest tylko jedna linia, to jeszcze jeżdżą nią ludzie czytający gazety (czasem), książki (rzadko) albo gapiący się bezmyślnie (często). Ale ludzi z tabletami w dłoniach jest coraz więcej, a kogo nie stać, może powpatrywać się w ekraniki, na których w kółko lecą ten sam zestaw informacji, prognoza pogody i garść reklam. Przy tych telewizorkach – ja jak Gorgona – zawsze kamienieję i nie mogę oderwać wzroku.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE