Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Zacna intencja deregulacji

Rafał A. Ziemkiewicz

Wielka deregulacja, otwarcie zawodów – znakomity pomysł, tylko przyklasnąć. Ale „Tanie państwo” to też był znakomity pomysł. I co?

No, i czemuż ty, wieczny malkontencie, nie chwalisz władzy, kiedy wreszcie robi coś, czego sam się domagałeś? Ileś strzępił język, żeby rozwalać korporacyjne układy, otwierać zamknięte zawody, a teraz dudy w miech, aby tylko nie pochwalić PO? – mają do mnie pretensje rozmaite osoby. Jak to zwykle jest z pretensjami do mnie, niesłuszne.

Przede wszystkim, na razie władza niczego nie robi, tylko zapowiada, że zacznie robić. A to, iż władza zapowiada, że zrobi coś jak najbardziej potrzebnego i słusznego, to żadna nowość. W pierwszym exposé Donalda Tuska naliczono ponad 300 rozmaitych obietnic, prawie wszystkie jak najbardziej godne, by premiera za nie chwalić. I co? Czy ktoś może jeszcze pamięta, jaką propagandową kampanię urządziła PO, wtedy pozująca na partię liberalną, że trzeba ulżyć polskim przedsiębiorcom, zwłaszcza tzw. misiom (małym i średnim)? Pamięta ktoś jeszcze hasło „Jedno okienko"? A komisję „Przyjazne państwo"?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość