Najnowsza interwencja Uważam Rze

Wsparcie dla głodujących

Rada Naukowa i Pracownicy Instytutu Historii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wyrażają pełną solidarność z uczestnikami protestu głodowego w Krakowie i deklarują zdecydowany sprzeciw wobec projektu destrukcyjnych zmian w programie nauczania historii w szkołach średnich, podjętego wbrew opinii środowiska naukowego i bez rzetelnych konsultacji społecznych.

(poniżej kilkadziesiąt podpisów)

Zamiar drastycznego ograniczenia edukacji historycznej w szkołach średnich od 1 września 2012 r. budził i budzi nadal nasz zdecydowany sprzeciw. Dawaliśmy temu wyraz kilkakrotnie w różnej formie, krytykując ministerialne rozporządzenia. Niestety, bezskutecznie.

Dlatego też ze zrozumieniem przyjmujemy protest grona ludzi, byłych opozycjonistów, ale także historyków i zarazem rodziców, który ma dramatyczną postać głodówki. Wierzymy, że nie jest on protestem bezsilnych, i wyrażamy pełną solidarność z jego uczestnikami.

Rada Naukowa Uniwersytetu Jagiellońskiego, 23 marca 2012 r.

Uchwała została przyjęta JEDNOGŁOŚNIE.

Za te i inne głosy wsparcia dla dzielnych ludzi, którzy głodowali w Krakowie, by bezinteresownie, w interesie publicznym zmusić władze do rozmowy o planie faktycznej likwidacji historii w liceach (już od września dotyczyć ma to tych uczniów, którzy nie wybierają kierunków humanistycznych), należą się podziękowania. Protest ten, choć w czwartek zawieszony, zasługuje na najwyższy podziw. Polecamy też rozmowę z prof. Jadwigą Staniszkis na stronie 30. Nasza rozmówczyni wskazuje, iż rządowy plan to tylko jeden z elementów zmierzających do dostosowania społeczeństwa do standardów Trzeciego Świata, a nie szukania rozwoju. Smutne.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość