Najnowsza interwencja Uważam Rze

List otwarty do premiera Donalda Tuska

Tuż przed drugą rocznicą katastrofy smoleńskiej polska opinia publiczna dowiaduje się, że jeden z odcinków popularnego serialu dokumentalnego „Mayday" („Air Crash Investigation"), emitowanego również w Polsce pod tytułem „Katastrofy w przestworzach", nosił będzie tytuł „Following Orders" („Wykonując rozkazy").

W opisie odcinka znajdujemy stwierdzenie, iż „samolot wiozący polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żonę rozbił się podczas lądowania na lotnisku Smoleńsk Północny", a „przyczyną katastrofy był błąd pilota".

Zarówno tytuł odcinka, jak i jego opis wyraźnie wskazują, że autorzy filmu wzięli pod uwagę sfalsyfikowany raport MAK. (...)

Sądzimy, że państwo polskie dysponuje odpowiednimi środkami i sposobami, by tej upokarzającej wielu Polaków, w tym rodziny ofiar, nieprawdzie przeciwdziałać.

Apelujemy więc o podjęcie interwencji i (...)  zaplanowanie oraz zrealizowanie kampanii informacyjnej w najważniejszych państwach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych, zmierzającej do przedstawienia najnowszych ustaleń dotyczących przyczyn katastrofy smoleńskiej, a przede wszystkim do unieważnienia fałszywego obrazu narzuconego przez Rosję.

(poniżej kilkadziesiąt podpisów)

Jak informują nas inicjatorzy z portalu wPolityce.pl, osoby chcące złożyć podpis pod listem mogą przesłanć poparcia na adres: listotwartydopremiera@gmail.com.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość