Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

Z życia koalicji

Total! Nie trzeba będzie harować do 67. roku życia. Można przejść wcześniej na emeryturę, tyle że wtedy będą płacić połowę. I zdrowiej będzie, bo wystarczy tylko na połowę bułki, a nie na całą. Rząd jednym posunięciem rozwiązał nie tylko problem ubezpieczeń społecznych, ale i otyłości!

Trochę jednak źle się stało, że Jego Tuskowskość dogadał się z cybowicepremierem. Bo obawiamy się, że naiwni Polacy będą przechodzić na wcześniejsze emerytury i staną się nieszczęśliwi. Nie, nie z głodu. Ostatnio na Facebooku Rafał Grupiński wyjaśnił, że ludzie, którzy przestają pracować, nie bardzo mają już co robić w życiu. „Taka jest prawda psychologiczna" – stwierdził jakże celnie. Faktycznie, czytaliśmy gdzieś nawet, że praca czyni wolnym.

Nie da się ukryć, że w kolejnictwie drgnęło, co jest bez wątpienia zasługą ministra Nowaka. Oto dowód: kolejowe służby prasowe rozesłały triumfalny komunikat, w którym ogłosiły „oddanie do eksploatacji ponadpięciokilometrowego odcinka toru numer 2 na odcinku Trzciana – Rudna Wielka". Oczywiście, złośliwcy będą kpić, że to tylko pięć kilometrów, ale to nieprawda. To ponad pięć kilometrów!

Lech Wałęsa bardzo się przejął losem Władimira Putina, któremu brużdżą Kaczory, Macierewicze i inne takie. Nasz noblista zdziwił się, że stary-nowy prezydent Rosji się nie wkurzył i zachowuje spokój. To jak w tej opowieści o dobroci Lenina: golił się, a dzieci mu przeszkadzały. Ale że był taki dobry, to nie pociął bachorów brzytwą, chociaż przecież mógł. W tej Rosji to sami święci.

To piękne, jak ufamy naszemu prezydentowi Komorowskiemu Bronisławowi. Nie ma co się dziwić, ostatnio tak wspaniale opowiadał o wiośnie na antenie TVN24, aż się popłakaliśmy (ze śmiechu). To wszak miłośnik przyrody, a na pewno roślin. Do nich nie strzela. W każdym razie nie z premedytacją.

Natomiast spadają notowania premiera Donalda Tuska. Bardziej ufamy na przykład cybowicepremierowi Pawlakowi, a tak samo Leszkowi Millerowi. Opinia publiczna karze go pewnie za te ciągłe loty do Gdańska i z powrotem, które kosztują krocie. Ludzie, zmiłujcie się! Ma facet pociągiem jeździć sześć godzin w jedną stronę?

Coś złego dzieje się z rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem. Zawsze witał się z Polakami na Twitterze po porannym joggingu. Wciąż się wita, ale biegania już nie wspomina. No i nie wiemy, czy biega, a to wiedza istotna do oceny ministra. Jeśli nie biega, to już nic sensownego nie robi.

Z cyklu: odloty Niesioła. Nasz ulubiony wicemarszałek (chociaż Wanda Nowicka też jest niezła) w debacie nad polską polityką zagraniczną stwierdził bardzo á propos tematu, że patronem PiS powinien być Władysław Gomułka. Sam Stefan Niesiołowski nadawałby się za to na patrona Mordoru.

Z życia opozycji

No i wszystko jasne z ziobrystami. Całkiem już oficjalnie przyjęto nazwę Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry sp. z o.o., odrzucając tak świetne (bo nasze) pomysły jak Wróble na Kempie czy Pędzący Muł. Jest też nowe logo – te plamki to podobno główki, a fala, bo pewnie zawiane. To by wiele wyjaśniało i przekaz jest prosty: żeby się skumać z Ziobrą, trzeba mieć mały móżdżek, a w dodatku wcześniej sobie zdrowo golnąć.

Dlatego nieco dziwi nas obecność w tym gronie sierżanta (dawniej feldmarszałka) Ludwika Dorna, o którym można powiedzieć wszystko, ale nie to, że ma ptasi móżdżek. Cóż, widocznie stosuje on badanie socjologiczne metodą Touraine'a. Nie wyjaśniamy, bo Lutek wie, o co chodzi, a wy chłopaki i tak nie zrozumiecie. Ale spoko, nie obrażamy was.

Jak przystało na porządną prawicową partię, ziobryści mają też akcent drobiarski. Otóż mózgiem całego ruchu pozostaje Kura. Żeby to jakoś podkreślić, tenże Jacek Kurski tak zmajstrował pierwszy klip ziobrystów, że kończy się on widokiem rozentuzjazmowanego... Kury.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe