Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Przelot turystyczny

Najchętniej odwiedzanym muzeum na świecie w 2011 r. był paryski Luwr, który gościł prawie 9 mln turystów. Drugie miejsce zajęło Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku (6 mln), a trzecie British Museum w Londynie (5,8 mln).

Kolejne dwa także zajęły placówki w stolicy Wielkiej Brytanii: galerie Narodowa i Tate Modern. Wynika to z faktu, że wiele placówek kulturalnych na wyspach jest bezpłatnych.

Jak podaje serwis Rp.pl/turystyka, w Belgii pojawiły się taksówki motory. Turyści, którzy nie chcą stać w korkach, mogą po prostu wsiąść za plecy motocyklisty. Podobne rozwiązania praktykuje się m.in. w Azji i Afryce, teraz liczba samochodów zmusza do tego także kolejne europejskie miasta.

Choć śniegu coraz mniej, a wiele polskich ośrodków narciarskich już zamknęło sezon, wciąż można szusować m.in. na Szrenicy czy Kasprowym Wierchu (tu pokrywa białego puchu wciąż ma ponad półtora metra!). Warto też pamiętać, że w Alpach właśnie teraz można korzystać z ofert free ski, w których karnet na wyciągi jest wliczony w cenę zakwaterowania.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej