Najnowsza interwencja Uważam Rze

Jesienią nowe rozdanie

Robert Przybylski

Honda, która ma na europejskim rynku dwie fabryki (Wielka Brytania i Turcja), walczy o przetrwanie. Po dwóch pierwszych miesiącach udział marki spadł do 0,8 proc., gdy w 2007 r. Japończycy zawojowali 1,9 proc. rynku przy sprzedaży blisko 315 tys. aut.

W 2011 r. popyt spadł o połowę. W Polsce Honda ma dwukrotnie wyższy udział w rynku (1,7 proc.), ale w porównaniu z zeszłym rokiem i w naszym kraju zmalał blisko o połowę.

W pierwszych dwóch miesiącach sprzedaż w Polsce spadła o ponad 30 proc. Honda ma nadzieję na odbudowanie pozycji. Na początku roku wprowadziła do sprzedaży kompaktowego Civica, który w Polsce oferowany jest w wersji

pięcio- i czterodrzwiowej, jesienią w ofercie znajdzie się SUV CRV. Ten model Hondy walczył o klientów nie tylko z Toyotą RAV4 i Nissanem X-Trailem, ale także z Kią Sportage oraz Hyundaiem iX35. Po raz pierwszy CRV otrzyma małego diesla. Będzie to własny silnik koncernu, o pojemności 1,6 l.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO