Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Modlitwa Wielkanocna

Waldemar Łysiak

Czas Zmartwychwstania Pańskiego jest dla nas symbolem odradzającej się siły chrześcijaństwa, co wszelako nie znaczy, iż winniśmy się tylko radować.

Trzeba też walczyć. Anthony Browne alarmował już kilka lat temu („The Spectator"): „Chrześcijaństwo stało się represjonowaną religią, nawet jej europejscy wyznawcy coraz częściej doznają szykan i szyderstw. Fakty są nieubłagane: chrześcijaństwo wszędzie powraca do swej pierwotnej roli religii prześladowanej" (2005). Cały światowy obszar islamu to teren nieustannych (często krwawych, hekatombowych) represji wobec chrześcijan (tymczasem Zachód odpowiada multiplikowaniem u siebie meczetów); w Afryce i Azji trwają rzezie chrześcijan motywowane głównie „bluźnierczym kaznodziejstwem"; w wielu krajach samo posiadanie krzyżyka lub Biblii grozi śmiercią—łącznie 300 milionów chrześcijan na paru kontynentach cierpi prześladowania, a świat reaguje obojętnie, mocarzy mało to obchodzi. Szczególnie zagrożony jest katolicyzm. Wybitny socjolog, profesor Anson Schupe (Purdue University, Indiana), od kilkunastu lat głosi: „Jesteśmy świadkami schyłku katolicyzmu" (2000). Według Schupego religie co prawda przetrwają, lecz nie wszystkie, a najbardziej możliwe wydaje się zniknięcie katolicyzmu.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość