Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Igor Zalewski, Robert Mazurek

Z życia koalicji

I po ptokach. Żadna autostrada nie będzie gotowa na Euro 2012. Ale za to znacznie przed terminem powstała w Warszawie druga linia metra.

Bo dotychczasowa została zamknięta w samym środku miasta. I niech ktoś powie, że Platforma nie dotrzymuje obietnic.

Z drogami nie wyszło, za to – jak obwieścił Janusz Piechociński z PSL – „Polska jest dobrze przygotowana do Euro w obszarze lotnictwa".

Nie ma się co dziwić. Jego Tuskowskość dwa razy w tygodniu testuje lotniska w Warszawie i Gdańsku. Acz i sam premier nie wyłapał pewnych niedoróbek.

Rzeźba w nowym terminalu Portu im. Lecha Wałęsy nazywa się – jak głosi tabliczka – Skrzydła Woloności. A może to nie pomyłka? Może z wolności przechodzimy na woloność?

Minister Sławomir Nowak wywalił z roboty władze PKP. W tym posunięciu zdziwiło nas jedynie to, że nie zrobiono tego znacznie wcześniej. Nowy zarząd będzie znacznie lepszy od poprzedniego. Po czym to można poznać już teraz?

Co za głupie pytanie: będzie lepiej zarabiał.

Personalne decyzje Nowaka mogą jednak wzbudzić pewne kontrowersje. Należy się np. spodziewać protestu Stefana Niesiołowskiego. Dlaczego? Ponieważ szefem PKP został niejaki Karnowski, a wicemarszałek Sejmu nienawidzi wszelkich Karnowskich. Podobnie jak Mazurków, Zalewskich i jeszcze paru milionów Polaków.

Powstał specjalny zespół parlamentarno-rządowy do planowania prac legislacyjnych.W jego skład weszli szef klubu PO Rafał Grupiński oraz mistrz świata w niedostawaniu się do Sejmu Tomasz Arabski. Prawdę mówiąc, naszym zdaniem zespół nie ma wielkiego sensu i powstał tylko po to, żeby Tusk mógł czasami odpocząć od Arabskiego. Przecież do końca kadencji już tylko trzy i pół roku. Co można uchwalić w tym mgnieniu oka?

Już widzimy obrady tego zespołu. Arabski i Grupiński pracują nad harmonogramem prac parlamentarnych do końca kadencji. Arabski: „Tę ustawę pchniemy do Sejmu w maju 2014 r.". Grupiński: „Dobra, a tę drugą?". Arabski: „Jaką drugą?".

Apelujemy o ostrożność. Po Polsce krąży Teresa Torańska. Znaki szczególne: szczątkowa spódnica i obsesja na punkcie zaimków osobowych. Jeśli ktokolwiek rozmawiał z nią w ciągu ostatnich 20 lat, musi być przygotowany na to, że przeczyta ze sobą wywiad w „Newsweeku". Zresztą, jak nie rozmawiał, też może przeczytać. To w końcu zdolna dziennikarka.

A propos „Newsweeka". Ze światem przywitał się jego nowy naczelny Tomasz Lis.

Na „dzień dobry" nazwał Sławomira Jarzębowskiego z „Super Expressu" pałkarzem z brukowca, mentalnym żulem i bęcwałem. Jak to dobrze, że w obliczu zalewu chamstwa z Internetu są ludzie, którzy w mediach trzymają pewien poziom.

Rany boskie!

Podobno PiS wyprzedziło Platformę w sondażach, a i Palikot się do niej niebezpiecznie zbliża. Zdaje się, że rząd musi się wziąć w końcu porządnie do roboty. I załatwić stanowiska za granicą wszystkim ministrom!

Z życia opozycji

A to spryciule! PiS wykombinował, że w sobotę 21 kwietnia zorganizuje wielką (zapowiadali i 50, a nawet 100 tys. ludzi) manifestację w obronie Telewizji Trwam. Taka manifestacja ostatecznie przekonałaby o. Rydzyka, żeby nie kombinował z ziobrystami. No i ci ostatni zrobili numer w stylu Jacka Kurskiego, czyli na ten sam dzień i w tym samym miejscu zarejestrowali demonstrację... w obronie TV Trwam. Jak Kaczor przyjdzie na własną demonstrację i przyprowadzi ludzi, to jako organizatorzy przywitają go Wróble na Kempie.

O proszę, niejaki Robert Krasowski, były naczelny „Dziennika", przez dwa lata doradzał Palikotowi! Tak przynajmniej twierdzi Jacek Prześluga, skądinąd sam bliski znajomy i PR-owiec Palikota. Krasie, mamy przynajmniej nadzieję, że ci się opłaciło, bo w innych kategoriach pewnie już nie rozumujesz.

A tak w ogóle, to Kras napisał tekst, w którym przekonuje, że Lech Kaczyński nie nadawał się na prezydenta. Kilka dni wcześniej przekonywał, że Jan Paweł II nie nadawał się na papieża. W najnowszym tekście Krasowski zamierza udowodnić, że Elżbieta II nie nadaje się na królową, a wodór i tlen na stworzenie wody.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej