Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Przed wielkim skokiem

Adam Ciesielski

Najnowszy album wokalistki i kontrabasistki Esperanzy Spalding potwierdza jej potencjał

 

UNIVERSAL

Esperanza Spalding
Radio Music Society
Universal Music

Trudno o bardziej symboliczne imię dla artystki niż Esperanza. Bo esperanza to po hiszpańsku nadzieja. Właśnie Esperanza Spalding, 28-letnia wykonawczyni o korzeniach afrykańsko-latynosko-walijskich, jest jednym z najbardziej intrygujących odkryć amerykańskiego show-biznesu.

W 2011 r. jako pierwsza w historii przedstawicielka jazzu zdobyła laur Grammy dla najlepszego nowego artysty. Idzie za ciosem, właśnie wydała czwarty w swej karierze album. Jest dzieckiem lat 80. XX w., gdy masowa popularność jazzu należała do zamierzchłej przeszłości, a w świadomości młodych muzyka synkopowana funkcjonowała głównie w mieszankach hip-hopu czy acid-jazzu. A jednak jazz właśnie okazał się największą namiętnością dziewczyny z Portland w stanie Oregon. W dzieciństwie zachwyciła się klasycznym brzmieniem wiolonczeli Yo Yo Ma, grała też na skrzypcach, ale już w wieku 14 lat odkryła inny instrument – kontrabas.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?