Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Czarne skrzynki staly sie juz symbolem rosyjskiej ?woli wspolpracy? przy sledztwie smolenskim

Grząska droga do prawdy

Marek Pyza

Po dwóch latach rzetelny raport dotyczący katastrofy byłby bardziej katalogiem pytań niż odpowiedzi

Jeśli chodzi o wiedzę dotyczącą wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. na terenie wojskowego lotniska w Smoleńsku, nasza sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Członkowie komisji Jerzego Millera zadowoleni z wykonanego zadania powrócili do życia codziennego (czyli wojewodowania w Małopolsce bądź zasiadania w PKBWL) i nie za bardzo przejmują się sukcesywnym kompromitowaniem ich ustaleń.

Polacy podzielili się na dwa zasadnicze obozy. Pierwszy skłania się ku oficjalnym wersjom przyczyn katastrofy mówiącym o fatalnym splocie niekorzystnych czynników, takich jak mgła, błąd pilota, rosyjski bałagan, trochę nieszczęścia (brzoza), zaniedbania organizacyjne (fatalny wybór lotniska, niedostateczne przygotowanie wizyty). W ich teorii mieszczą się (choć dawno już obalone) – a może nawet zajmują ważne miejsce – zarówno złamanie przepisów przez załogę przy próbie lądowania (której nie było), jak i fatalny wpływ ważnych osobistości na proces decyzyjny w kokpicie (teza obalona, choć obowiązująca w raportach MAK i Millera).

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?