Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

On by im na to nie pozwolił

Michał Karnowski, Jacek Karnowski

Wywiad z Janem Olszewskim, w PRL opozycjonistą, w roku 1992 premierem, doradcą śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Wracamy w tych dniach myślami do tej strasznej chwili sprzed dwóch lat, kiedy dowiedzieliśmy się o śmierci 96 przedstawicieli polskiej elity państwowej z prezydentem i jego małżonką włącznie. Jak pan premier pamięta tamten dzień?

Jak panowie widzą, w moim domowym gabinecie jest niewielki odbiornik telewizyjny. To z niego dowiedziałem się o tym, w co tak trudno było w pierwszej chwili uwierzyć. Trudno to było objąć w pierwszym momencie... Przez jakiś czas byłem przekonany, że zginął także Jarosław Kaczyński. Nie wiedziałem, że zrezygnował z lotu.

Ale oprócz tej perspektywy osobistej patrzę na to także oczywiście jako polityk i adwokat, który przez ponad 30 lat zajmował się sprawami polityczno-kryminalnymi.

Jak z tej ostatniej perspektywy można ocenić tragedię smoleńską?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość