Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

A ruki swabodnyje…

Rafał A. Ziemkiewicz

Miło posłuchać, kiedy premier zapewnia, że Polska nie jest i nie będzie bantustanem. Szkoda tylko, że to nieprawda

Telekomunikacja Polska SA wykosztowała się na list, żeby poinformować mnie o zmianie nazwy. Teraz to ona już nie będzie Telekomunikacją Polską SA, tylko Orange. Jaki jest sens i cel tej zmiany, list oczywiście nie wyjaśnia. Bo i co tu wyjaśniać, kiedy wszystko jest oczywiste.

Oficjalne opowieści, że Orange to światowa marka o wielkiej mocy i jej przyjęcie służy rozwojowi firmy, można włożyć między bajki. Telekomunikacja wszystkie interesy, jakie robi, robi w Polsce. A tu, w Polsce, to jej marka jest znana i mocna, mimo iż jedna z jej spółek przetarła drogę do „rebrandingu" już czas pewien temu. Zmiana mocno wrośniętej w świadomość konsumentów nazwy i znaku ma tyle samo sensu, co gdyby poczciwego Ludwika, który bez szczególnej reklamy wciąż jest jednym z najpopularniejszych w Polsce produktów chemii gospodarczej, przemianować na płyn niespecjalnie u nas pokupny, dlatego że ponoć świetnie się on sprzedaje w Nowej Zelandii.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy