Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Podsłuchane pod drzwiami

Łukasz Warzecha

Jak tam nasz rejting, Michał?

Na szczęście w porządku. Trzyma się na razie.

Wiedziałem, że się uda. Dobrze, że zrobiliśmy tę akcję z emeryturami, bo gdyby nie to, musielibyśmy już pewnie dawać po 10 proc. na naszych obligacjach pięcioletnich.

Tak, to by była katastrofa.

Tylko teraz jest problem: jak pokazać ludziom, że tak naprawdę będą mogli z tej emerytury korzystać, a nie od razu umrą? Wiesz, pismaki jak zwykle robią nam koło pióra i od razu zaczęli krakać, że „na emeryturze pożyjesz cztery lata".

Jasne, wiem, w czym rzecz. Tu mam takie zestawienie tabelek...

Michał, ocipiałeś? Nie będę się wczytywał w jakieś tabelki. Zrób z tego brif i przekaż Igorowi, on mnie będzie trenował. Ty mi tylko powiedz, o co chodzi.

Z grubsza – niby to prawda, że jakby wziąć średnią wieku, to wychodzą te cztery lata na emeryturze. Ale my bierzemy konkretne grupy i pokazujemy, że to nieuczciwe postawienie sprawy, bo np. mężczyźni z miast powyżej 500 tys., zarabiający powyżej czterech średnich krajowych, jeśli już dożyją wieku emerytalnego, to będą pobierać emeryturę średnio aż 21 lat.

Rewelacja. Dobra, zawołaj Rutkowskiego. Muszę z nim obgadać, co w sprawie rodziców Madzi robimy w tym tygodniu. Trzeba jakoś przykryć te tabelki.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez