Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

Zadzwonił do nas stary znajomy Robert Krasowski, bo go poobijaliśmy. Zaprzecza on gwałtownie, by kiedykolwiek doradzał Januszowi Palikotowi. Owszem – mówi Kras – spotykam się z nim czasem, ale ani mu nie doradzam, ani z tego pieniędzy nie mam, nic! Jego zdaniem autor tych rewelacji, były współpracownik Palikota, Jacek Prześluga po prostu zmyśla, a panowie spotykają się w sądzie. Upodobań Krasa do pogawędek z Palikotem nie podzielamy, ale Prześludze też nie mamy powodu wierzyć, więc niech to rozstrzyga sąd.

Skoro już przy palikociarni jesteśmy, to poseł Adam Rybakowicz spotkał się z ludem. I przekonywał: „My jesteśmy przeciwko aborcji!". Lud się kapkę zdziwił: „Wy przeciwko aborcji? Przecież wy jesteście za aborcją!". Rybakowicz: „Jesteśmy przeciwko aborcji w małżeństwach homoseksualnych!". Lud miał z posła niezłą polewkę i tyle go słuchano.

To już czas jakiś temu było, ale zawsze warto przypomnieć. Oto rzecznik SLD Dariusz Joński postanowił zabłysnąć wiedzą historyczną. I zabłysnął. Zdaniem posła powstanie warszawskie miało miejsce w 1988 r. Tak jest, a stan wojenny dopiero wprowadzą.

Kaczor zaczął złorzeczyć na Teresę Torańską, wspominając, jak to kiedyś zmanipulowała rozmowę z nim, robioną do książki „My". To oznacza, że Adaś Bielan, którego Torańska też ostatnio skrzywdziła, jest znowu w łaskach. To musi psuć humor obecnemu rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi. Wojna dwóch Adasiów – a to prezes będzie miał ubaw.

SLD kokosi się już w nowej siedzibie, przy ul. Złotej w Warszawie. Adres całkiem prestiżowy, ale Leszkowi Millerowi jedno może przeszkadzać. Wieczorami w tych okolicach kręci się sporo odurzonej hołoty. Ech, gdzie te czasy, kiedy łoiło się wyłącznie czystą?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE