Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Przegląd tygodnia Mazurka & Zalewskiego

Robert Mazurek , Igor Zalewski

Zadzwonił do nas stary znajomy Robert Krasowski, bo go poobijaliśmy. Zaprzecza on gwałtownie, by kiedykolwiek doradzał Januszowi Palikotowi. Owszem – mówi Kras – spotykam się z nim czasem, ale ani mu nie doradzam, ani z tego pieniędzy nie mam, nic! Jego zdaniem autor tych rewelacji, były współpracownik Palikota, Jacek Prześluga po prostu zmyśla, a panowie spotykają się w sądzie. Upodobań Krasa do pogawędek z Palikotem nie podzielamy, ale Prześludze też nie mamy powodu wierzyć, więc niech to rozstrzyga sąd.

Skoro już przy palikociarni jesteśmy, to poseł Adam Rybakowicz spotkał się z ludem. I przekonywał: „My jesteśmy przeciwko aborcji!". Lud się kapkę zdziwił: „Wy przeciwko aborcji? Przecież wy jesteście za aborcją!". Rybakowicz: „Jesteśmy przeciwko aborcji w małżeństwach homoseksualnych!". Lud miał z posła niezłą polewkę i tyle go słuchano.

To już czas jakiś temu było, ale zawsze warto przypomnieć. Oto rzecznik SLD Dariusz Joński postanowił zabłysnąć wiedzą historyczną. I zabłysnął. Zdaniem posła powstanie warszawskie miało miejsce w 1988 r. Tak jest, a stan wojenny dopiero wprowadzą.

Kaczor zaczął złorzeczyć na Teresę Torańską, wspominając, jak to kiedyś zmanipulowała rozmowę z nim, robioną do książki „My". To oznacza, że Adaś Bielan, którego Torańska też ostatnio skrzywdziła, jest znowu w łaskach. To musi psuć humor obecnemu rzecznikowi PiS Adamowi Hofmanowi. Wojna dwóch Adasiów – a to prezes będzie miał ubaw.

SLD kokosi się już w nowej siedzibie, przy ul. Złotej w Warszawie. Adres całkiem prestiżowy, ale Leszkowi Millerowi jedno może przeszkadzać. Wieczorami w tych okolicach kręci się sporo odurzonej hołoty. Ech, gdzie te czasy, kiedy łoiło się wyłącznie czystą?

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez