Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Po naturę do Internetu

Wojciech Lada

Sztuka w Internecie jest zdominowana przez niskich lotów popkulturę, tandetę i kiepski humor – z takiego założenia wyszli organizatorzy konkursu „Szansa".

Ich receptą na tę sytuację jest malarstwo, które, umieszczone w sieci, po pierwsze umożliwi szerokim rzeszom internautów kontakt ze sztuką większego kalibru, po drugie zaś – samym malarzom stworzy odpowiednią platformę do promocji prac. Pomysł się sprawdza. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 74 artystów, którzy zaprezentowali 220 swoich prac. Co ważne, swoje głosy oddało wówczas blisko 20 tys. internautów.

W zeszłorocznym konkursie mogli brać udział wyłącznie artyści posiadający dyplom wyższej uczelni plastycznej, w tym roku zaproszeni są również absolwenci ponadgimnazjalnych szkół plastycznych, studenci kierunków plastycznych szkół wyższych i absolwenci ich kierunków artystycznych. Prace mają dotyczyć  natury oraz miejsca w niej człowieka.

Prace można zgłaszać do 30 kwietnia, od 7 maja do 10 czerwca trwać będzie głosowanie internetowe. 20 czerwca ogłoszone zostaną nazwiska laureatów – zarówno wyłonionych przez profesjonalne jury, jak i internautów. Wernisaż wystawy najlepszych prac odbędzie się w listopadzie, w krakowskim Pałacu Sztuki.

Szczegółowy regulamin konkursu znaleźć można na stronie organizatora www.galeria.mutu.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez