Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Słuchowisko o miąższu

Wojciech Lada

Miąższ jest tak absurdalny, że aż nie sposób się od niego oderwać.

 

Miąższ
Miąższ
Karrot Kommando

Może dlatego, że oprócz swojej absurdalności jest też porcją grania tak swobodnego i nieobciążonego żadnymi konwencjami, że niemal dosłownie z każdym taktem czyha na słuchacza jakaś niespodzianka? To jakby kabaret, w którym wiruje sporo przedwojennej ballady podwórkowej, bigbitu, rocka, bluesa czy nawet kołysanki. A najlepsze, że choć wszystko to generalnie jaja i wygłupy, zagrane są tak sprawnie, a w groteskowych tekstach tkwi tyle celnych skojarzeń, że nie sposób potraktować Miąższu ot, tak – z przymrużeniem oka. Tym bardziej że podczas nagrań towarzyszyły muzykom takie postaci jak Jacek Kleyff, Ziut Gralak, Czesław Mozil czy Budyń z Pogodno.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?