Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Prawda i ideologia

Piotr Skwieciński

Teoria „zamachu smoleńskiego” ma swoich wiernych orędowników, ale wydaje się zupełnie nieprawdziwa. Prosty rachunek zysków i strat wyraźnie wskazuje, że nikt by na takim posunięciu nie skorzystał

Na wstępie deklaracja. W okołosmoleńskich sporach zajmowałem zawsze stanowisko antyzamachowe. Nadal uważam, że zamachu nie było. Zarazem jednak muszę stwierdzić, że w ostatnich miesiącach siła tego mojego przekonania się zmniejszyła.

Po pierwsze dlatego, że szereg faktów (na czele z błędnym i anonimowym przypisaniem głosu kpt. Grzywny generałowi Błasikowi) zachwiał moim zaufaniem do ustaleń komisji Millera. Ewidentnie tezy jej raportu były uzgadniane politycznie; skoro tak, powinny być zweryfikowane przez niezależną komisję. Tej opinii dałem wyraz na łamach „Rzeczpospolitej".

Po drugie dlatego, że dziwnie zaczyna wyglądać sytuacja, w której strona macierewiczowska od miesięcy bombarduje opinię kolejnymi ustaleniami polonijnych naukowców, a strona druga (rozumiem przez nią rząd, „GW" i inne mainstreamowe media) konsekwentnie milczy. Chcę być dobrze zrozumiany. Ustalenia prof. Biniendy i Nowaczyka mogą być mylne (nadal sądzę, że są mylne), a nawet mogą być stekiem bzdur. Ale kwitowanie ich milczeniem jest, powtórzmy, dziwne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO