Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z rządowym serialem?

Tomasz Ozdowy

Dramatyczny zwrot akcji w serialu „Rządy Donalda Tuska" może budzić zdumienie niejednego widza.

W jego pierwszej części wszystko było na zielono. Byliśmy zieloną wyspą na wzburzonym morzu kryzysu. Rósł PKB, przybywało miejsc pracy, prawie wszystkie prognozy były optymistyczne. Było tak dobrze, że administracja pęczniała jak na drożdżach, wzrastał też zastraszająco szybko dług państwa, ale nikt się tym specjalnie nie przejmował. Premier był prawie zawsze uśmiechnięty, wszystkie problemy rozwiązywał od ręki, a tych których nie mógł, unikał jak zarazy. W końcu wsiadł do tuskobusu i wygrał wybory bez niczyjej pomocy.

I oto nagle trach. Zwycięzca gwałtownie posmutniał. Zdumiony widz dowiedział się niespodziewanie, że trzeba podnosić podatki, ciąć wydatki, wydłużać wiek emerytalny, więcej płacić za leki. Co gorsza, okazało się też, że wszystkie optymistyczne perspektywy diabli wzięli.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy