Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kup konto i kartę, dostaniesz niższą marżę

Piotr Ceregra

Banki nie mogą uzależniać sprzedaży kredytu hipotecznego od tego, czy klient równocześnie sięgnie po inny, niezwiązany z kredytem produkt. Byłoby to niezgodne z prawem, a tego typu zapisy zostały wpisane do Rejestru Klauzul Niedozwolonych.

Nikt natomiast nie zabrania bankom różnicowania cen w zależności od tego, jak bardzo zażyła jest ich relacja z klientem. Coraz częściej na kredyt w atrakcyjnej cenie może liczyć tylko ten, kto już posiada lub zdecyduje się sięgnąć także po inne produkty bankowe, przede wszystkim konto osobiste i kartę kredytową. Natomiast klient, który obstaje przy zakupie samego finansowania hipotecznego, musi się liczyć ze znacznie wyższą ceną.

Jak wynika z cyklicznego raportu pośrednika hipotecznego Invigo, w przypadku atrakcyjnych ofert kredytowych sprzedaż wiązana stała się już normą. Spośród dziesięciu najtańszych ofert kredytowych, które były dostępne w marcu br., wszystkie kierowano wyłącznie do klientów, którzy już posiadają lub zdecydują się kupić dodatkowe produkty banku. Jednak uciążliwość tych dodatkowych warunków była zróżnicowana.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?