Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

W góry bez szpilek na nogach

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Marcinem Dorocińskim

Jeden weekend – trzy wydarzenia z pana udziałem: premiera „Merylin Mongoł" w Ateneum, z Bogusławem Lindą jako reżyserem, w kinach „Lęk wysokości" Bartka Konopki oraz finał zdjęć do „7 dni" Wojciecha Smarzowskiego. Czuł pan presję?

W „Drogówce" (roboczy tytuł „7 dni", filmu opowiadającego o policjantach – przyp. red.) miałem niewiele dni na planie, a „Lęk wysokości" przeżywałem najmocniej po ubiegłorocznej projekcji na festiwalu w Gdyni, („Lęk..." zdobył tam nagrodę za debiut – przyp. red.). Wtedy nie mogłem się pozbierać.

Mówił pan wzruszony, że była to operacja na własnym sercu.

Bartkowi udało się pokazać na ekranie to, o czym dużo w czasie prób rozmawialiśmy, czego szukaliśmy we własnych doświadczeniach i przeżyciach – sedno relacji, jaką syn może mieć z ojcem. Jeśli po kolejnych projekcjach widzowie przyznawali, że poczuli potrzebę, by porozmawiać z ojcami, to osiągnęliśmy cel.

Czym dla pana jest tytułowy lęk wysokości?

Nie wiem, czy chciałbym o tym mówić.

Bohater filmu to młody inteligent. W sztuce Nikołaja Kolady gra pan ubranego w dresy brutala. Reżyser Linda dobrze potrafi pokierować taką postacią?

Jest niezwykle wymagający, ale też bardzo czujny. Kiedy trzeba, pyta. Umie też krzyknąć. To świetny aktor, więc nie wiemy, kiedy udaje.

W „Merylin Mongoł" gra też Agata Kulesza, z którą stworzyliście genialny duet w „Róży". Teraz będzie podobnie?

Niech ocenią widzowie.

„Naszła, weszła, doszła". Tak, zdaje się, podsumował pan rolę w „Róży"...

Któryś z piłkarzy skomentował w ten sposób strzelenie ważnego gola, chodziło mi o proste określenie dobrze wykonanej pracy.

Piłkarski komentarz to dowód, że piłka w pana życiu wciąż jest obecna czy też że pan jest wciąż w grze?

Cały czas lubię piłkę, jeśli tylko mogę, to w nią gram.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej