Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

43-letnia Halle Berry niedawno zostala matka

Macierzyństwo 40+

Anna Herbich

Postępowe media lansują modę na późne macierzyństwo. Wraz z wiekiem matki rośnie jednak ryzyko powikłań ciąży

W dzisiejszych czasach przede wszystkim liczy się praca. Kolorowe pisma dla pań i feministyczne periodyki przekonują, że Polka wieku  XXI powinna przede wszystkim się realizować. Dbać o własną karierę, rozwój i rozrywkę. Kobieta musi się wyszumieć. Panie ze wszystkich stron atakowane są hasłami w stylu „Nie daj się wpędzić w rolę kury domowej" czy „Pamiętaj, że to ty jesteś najważniejsza". Dziecko przy takim modelu jest naturalnie obciążeniem.

Weźmy choćby ostatni numer popularnego pisma „Twój Styl". Ukazał się w nim artykuł „Poczekaj na mnie mamo", w którym znana modelka Agnieszka Maciąg opowiada o swojej drugiej ciąży. Przekonuje czytelniczki, że dopiero teraz, w wieku 43 lat, w pełni świadomie podchodzi do macierzyństwa. W pierwszą ciążę zaszła, mając 24 lata. „Ciąża to stan... tym razem piękniejszy" – mówi. „Przepracowuję i oczyszczam wspomnienia pierwszego porodu. To była trauma. Być może dlatego długo podświadomie odsuwałam myśl o macierzyństwie".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO