Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Zabójstwo tuż po rodzinnym obiedzie

Piotr Zaremba

„Krew z krwi” to nie pierwszy i z pewnością nie ostatni serial o normalnej rodzinie normalnych gangsterów...

Opowiadałem już historię ze swego dzieciństwa. Jak to pewien pan mnie zniechęcał do serialu o Arsenie Lupinie, bo film wychwala złodzieja. Wówczas go nie rozumiałem. Dziś rozumiem i nie o poczciwego Lupina już chodzi.

„Zasadą nowoczesnego serialu jest szczególny rodzaj manipulacji. Skłaniamy widza, aby sprzyjał ludziom, którym nie godzi się sprzyjać. Kibicujemy uroczemu mordercy Dexterowi, chcemy, aby narkotyczny czarodziej z »Breaking Bad« wykaraskał się z kolejnej kabały, z życzliwością myślimy o karierze Tony'ego Soprano" – pisze Łukasz Orbitowski (autor intrygującego książkowego horroru „Święty Wrocław").

To dobre ujęcie  natury przemysłu filmowego, który gra na naszych uczuciach. W czasach mego dzieciństwa przestępcy rzadko byli bohaterami, którym się kibicuje, stąd egzotyczny urok  dżentelmena włamywacza Lupina. Dziś to norma.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy