Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Kanały Wenecji, światła Waranasi

Krzysztof Masłoń

Dwóch londyńskich dziennikarzy wysłanych zostaje w dwa wyjątkowe miejsca świata: do Wenecji i do Waranasi – by napisać reportaż o rytualnej kąpieli w Gangesie.

Geoff Dyer
"Jeff w Wenecji, śmierć w Waranasi"
Dom Wydawniczy Rebis

Nie przepracowują się, bo też i niewielkie zadania przed nimi postawiono, a że z powrotem na Wyspy się nie kwapią, przedłużają swoje pobyty, chłonąc atmosferę miast.

Na pozór dwie opowiedziane przez Geoffa Dyera historie są zupełnie różne, w istocie jednak jesteśmy tego pewni, a to z racji podobieństw (tych najgłębszych) między Miastami Światła, a i bohaterami, których spokojnie można zamienić. W końcu, tak myślę, by przeżyć to, co przeżyli, potrzeba było jednego: wyjazdu z Londynu. W gruncie rzeczy nawet wszystko jedno gdzie. Byle spotkać się oko w oko z innym: inną kulturą, inną cywilizacją, innym człowiekiem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy